| 5yr0Kk a întrebat:

Cum aș putea scăpa de grăsimea abdominală mai rapede?

6 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Grasimea abdominala o elimini doar prin alimentatie. Abdomenele doar tonifiaza.

| HaKa93 a răspuns:

Abdomene impreuna cu o alimentatie buna bogata in proteine si putine carbo si exercitii cardio

| RobertFHC a răspuns:

Cardio, mese regulate si sanatoase.

| Deriol a răspuns:

In primul rand antreneaza-ti abdomenul, si asta nu prin abdomene, pentru ca abdomenele nu sunt bune cam de nimic, crede-ma.
Urmareste acest video: https://www.youtube.com/watch?v=0bpJ75VJ0AY
Acelea sunt exercitii care te ajuta mult mai mult in obtinerea unui abdomen definit.
Inafara de exercitii speciale pentru abdomen trebuie sa faci si cardio, care este cel mai important ca si metoda fizica pentru asa ceva, cardio inseamna mers pe bicicleta, alergat sau chiar inot, insa cel mai bine este sa alergi, si nu pe banda la sala, afara in parc e mult mai eficient.
Un alt lucru important este ca atunci cand faci exercitiile pentru abdomen sa le faci pe stomacul gol.
Nu neglija nutritia de asemenea, consuma cat mai multe alimente bogate in proteine si fara grasimi: carne slaba de porc, peste, carne de pui, si diferite leguminoase:linte, fasole, iar fructe: migdale, nuci.
Acestea din cate stiu contin proteine vegetale.
Bun, in afara de asta mananca cat mai putine alimente care contin grasimi sau chiar deloc daca ai putea, si cat mai putine care contin carbohidrati.
Deci cand vrei sa scapi de grasime repede practic vrei sa te definesti, iar proteinele ajuta cel mai mult la definire.
Nu uita! Bea multa apa!
Sper ca te-am ajutat si bafta!

| Anaais a răspuns:

Incearca sa respecti mesele si sa nu mananci intre ele.
Solutia e aici : https://www.youtube.com/watch?v=nvPW0v5hnZQ