| JeffHardyFanForLife a întrebat:

Cum Pot Scapa De Grasimea Abdominala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| georgeceltoma a răspuns:

Hai sa i-ti dau un raspuns mult mai clar:
1-grasimea depusa pe abdomen din doua motive-lipsa de efort
-alimentatie proasta
Lipsa de efort-caloriile ne arse se transforma in grasime
Alimentatie proasta-exces de calorii sau lipsa de calorii in organism
Rezultatul: consuma grasime vegetala -abdomene si alergare nu uita de hidratare. Consuma doar apa pura de fiecare data cand iti este sete in special dimineata si seara. Urmeaza asta si vei avea rezultate standard pe toata durata vietii

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să scoți din alimentație grăsimile și multe exerciții pentru masa musculară abdominală.
Pa, pa

Din cate stiu eu, exercitiile pentru masa musculara abdominala nu sunt suficiente pentru a elimina stratul de grasime. Ca sa scape de stratul de grasime trebuie sa faca si alte tipuri de exercitii, nu numai pentru masa abdominala. Incearca sa alergi sau sa mergi cu bicicleta.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru UnknownLimit):

Bună.
Am specificat ceva foarte important, să scoată din alimentație grăsimile deoarece prima zona unde se depune grăsimea pe corp, este fix abdomenul!
Pa, pa.

| mdany a răspuns:

Pentru a da jos din grasiema abdominala, este necesar prima data o alimentatie corecta, plus sport.Grasimea de pe abdomen se elimina mai greu, caci corpul foloseste prima data ca sursa de energie grasimea din restul corpului, apoi din abdomen.Insa sportul si alimentatia sunt factorii cheie.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Abdomenele sunt cele mai recomandate.
Renunță la dulciuri, prăjeli, etc.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheBirdOfTheHermes):

Sunt cele mai recomandate? De cine? Si de cand exercitiile pentru masa musculara sunt eficiente pentru slabit?

| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu cred că nu te documentezi destul...

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheBirdOfTheHermes):

Ma documentez mai mult decat tine, intamplator am cativa ani experienta in capitolul sport si nutritie.

Cele mai eficiente exercitii pentru slabit sunt cele cardio ( alergat, bicicleta, stepper, etc. ), in niciun caz abdomene.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu îmi vorbii mie cu atâta ironie că nu mă cunoști...
Întâmplător știu și eu că s-a inventat bicicleta, alergatu parcă e aia cu 2 picioare...și Întâmplător am și eu experiență la capitolu sport.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheBirdOfTheHermes):

Si atunci stii ca alergatul e de 10 ori mai eficient in datul burtii jos decat abdomenele, nu?

| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru Cosmin86):

La abdomene trebuie mult timp.da, alergatu e mai eficient! nu am zis că alergatu nu e benefic!

| JeffHardyFanForLife explică:

Va multumesc pentru toate raspunsurile!

| Cosmin86 a răspuns (pentru JeffHardyFanForLife):

Ca sa te ajute :

http://www.getfit.ro/......abire.html

Poti manca gustos si sanatos :)