| Anna04 a întrebat:

Cum as putea sa slabesc (cat mai repede cu putinta) in partea aceea a corpului dintre buric si genunchi(merg cu bicicleta, sar coarda si nu pot merge la sala)?

4 răspunsuri:
| CristianM a răspuns:

Nu poti sa slabesti doar in cateva zone anume,ci pe tot corpul, incearca sa obtii sfatul unui nutritionist, costa dar merita.In al 2-lea rand incearca sa adaugi si alergatul in timpul tau liber. Totul consta in combinatia dintre Sport,alimentatie si odihna,sau poti sa dai in droguri, pastile, si tot felul de porcarii si sa ai o moarte lenta si dureroasa de la diferite porcarii pentru a slabi repede.Asa ca mai gandeste-te cum vrei sa salbesti, incet si sigur, sau repede si cu efecte negative + ca daca slabesti repede peste 1-2 luni pui la loc ce ai avut + inca pe atat.

| TeuuuTzzaTtTa a răspuns:

Inscriete la atletism eu am slabit mult de la 44 la 39

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru partea inferioara a abdomenului, fa urmatoarul exercitiu: http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related.Incepe usor, cu 50 de repetari(exercitiul este foarte usor)si avanseaza treptat la 100, chiar putin mai mult(daca consideri ca ar fi cazul).Fa-le o data la 2 zile, nu zilnic, pentru a evita febra musculara si intinderile musculare.Pentru a slabi in zona picioarelor(in special in partea superioara a acestora)si nu numai, alearga zilnic 20-30 de minute cu viteza medie(poti face pauze scurte, de 2-5 minute).Din punct de vedere al alimentatiei,elimina pe cat posibil produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special, aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Astfel vei slabi in zonele dorite intr-un timp destul de bun, dar nu record(slabirea in mod sanatos se face treptat). Succes.

| Deiia a răspuns:

Nu poti intr-o saptamana gata 15 kg, 15kg slabesti intr-o luna daca ma asculti orce zi din saptamana:dimineata :o cana cu lapte si o felie de paine prajita cu margarina(putina)daca o sati mai fie foame inainte de pranz mananca fructe pranz: 2-3 cartofi fierti (putina sare, maxim 1 felie de paine )si daca ai suc sau ceva nu bea mai bine apa plata sau apa cu sare te mana l wc daca o sa-ti fie foame pana l cina manca legume spalate si alearga putin 2-3 ture prin curte (nu sta niciodata dupa ce mananci jos caci se pun grasimi) cina: (obligatoriu)apa cu 1 ling de sare mica (toata bauta odata daca nu o sa o simti sarata)peste fript sau o felie mica de paine cu putina dulceata (caise, piersici, capsuni etc...) cateva fructe (2 mere sau 1 banana) dupa cina mergi putin afara si alergi sau mergi cu bicicleta dupa aia vi si te culci. Sper sa te ajute pe mine m-a ajutat intr-o inainte de o luna am slabit 13 kg jumate fa ce am scris in fiecare zi si vei slabi aaaaaaaa...si Duminica poti manca putina 2-3 tampi de pui nu porc