| AmansyoK1 a întrebat:

Cum pot da cu piciorul cat mai sus? ..si ce inseamna "sfoara" :d

Răspuns Câştigător
| xLexus a răspuns:

Ombladon a gresit. sfoara nu e acelasi lucru cu spargatul happy. sfoara se face cu un picior in fata si cu unul in spate,iar spargatul e cu picioarele in lateral happy.bun,ca sa dai cat mai sus cu piciorul ai nevoie de putin antrenament,mai ales pentru mobilitate,trebuie sa faci sfoara/spargatul (amandoua trebuie facute) atat cat poti si sa te fortezi totusi putin si sa induri happy. Poti de exemplu sa faci cum am facut eu,te pui in fund cu fata spre un perete si cu picioarele apropiate, apoi departezi picioarele si te impingi catre perete, picioarele tale, logic, trebuie sa atinga peretele si sa te impingi catre el si sa te fortezi putin, dar asta fac doar dupa ce faci o incalzire buna. Daca nu te incalzesti o sa fie mai dureros si nu rezolvi mai nimic.Sunt multi factori care te ajuta sa dai cu piciorul cat mai sus.Cum ar fi:
1.sa stii sa faci o fandare corect.
2.sa faci tot felul de exercitii de stretching(intinderi)
Crede-ma stiu ce spun happy fac Taekwondo WTF de 4 ani si asta e o arta martiala ce include doar picioarele si e de asemena un sport olimpic si in sportul asta nu faci nimic fara mobilitate.Si tine minte mobilitatea se face greu, dar se pierde usor happy. sper ca te-am ajutat happy

4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Sfoara=spagatul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sfoara e un fel de spagat cu picioarele orientate altfel

| Anonim000000003333 a răspuns:

Uite aici o imagine ( sfoara este o figura de gimnastica ) https://www.google.ro/......ps?/search