| Hani2012 a întrebat:

Cum pot face muschii pe burta rapid.

15 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Foarte simplu : nu poti rapid

| tpuforyou a răspuns:

Pe abdaomen poate nu pe burta )))))))))! 100 abdomene pe zi un an si o sa ai patratele! bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru tpuforyou):

Alt copil mic, patratelele NU se fac cu abdomene

| tpuforyou a răspuns (pentru Cosmin86):

Ai facut u asta, sau ai ascultat ce au spus baietii de la sala sau de la coltul strazii ....eu am facut abdomene si am *patratele... foarte definite am 1>78 80 kg )

| Cosmin86 a răspuns (pentru tpuforyou):

1. da
2. nu dau 2 bani pe ce zic "baietii de la sala", ci doar pe ce zic specialistii in domeniu, atat.

Ca sa faci patratele trebuie doar sa scazi grasimea sub 10 %, asta NU se face cu abdomene, decat daca ai un metabolism rapid.

Personal cunosc oameni care au patratele si au cel putin 6 ANI de cand nu au mai facut niciun fel de abdomene.

P.S. : abdomenele lucreaza partea de sus a abdomenului, pentru partea de jos sunt alte exercitii.

Si oricine stie ( da, din practica, am cativa ani de experienta ) muschii cresc in zilele de pauza, cel mai eficient e sa faci abdomen 1 data sau MAXIM de 2 ori / saptamana.

Sincer, cati ani ai?

| tpuforyou a răspuns (pentru Cosmin86):

22!

| FitMonkey a răspuns:

Multe raspunsuri mai sus complet pe langa.

lucreaza-ti abdomenul o data sau maxim de 2x pe saptamana cu greutati incat seriile sa contina intre 8-12 repetari cu pauze mici intre serii nu 15 min cum a scris cine-va mai sus laughing
trebuie sa ai minim 4-5 mese pe zi bogate in proteine si 8 ore de somn

cu abdomene zilnic nu o sa faci mai nimic. bftwinking

| Cornellp a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=jJ8o0qWmQus
O data pe zi sau peste 1 zi.

| broxi a răspuns:

Abdomene. Zilnic.

| designerbugatti2012 a răspuns:

Flotarile nu ajute dar in scimb abdomenele da! 5 serii de abdomene :50, 40,30, 20,10! Lasa pauza intre serii de 15 min! Pliz funda...

| Cosmin86 a răspuns (pentru designerbugatti2012):

Cersetor de funde. raspuns stupid de copil mic si apoi repede "pliz funda"

impusca-te

| scalaru a răspuns:

Incearca abdomene acasa sau mergi la sala.

| bl3273m a răspuns:

Multe abdomene...cate 50-100 pe zi/searawinking

| andreea75 a răspuns:

Sala..sala si iar sala.Multe abdomene si flotari nu vei reusi foarte devreme dar macar incearca. funda?

| Sinu_Andrei_1982 a răspuns:

1 faci in fiecare 100 abdomene. 2 stai pe podea sau ce ai pe joc de prinzi de canepea duci gegunchi lapiept apoi i ridici apoi la piept apoi ii intinzi si tot asa (fara sa pui picioaarele jos :::funda?