| Goldenboy97 a întrebat:

Cum pot sa imi intaresc incheietura mainii.
Daca fac biceps cu bara dreapta simt o durere la incheietura cand termin. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Iti ramane in urma antebratul. la fel simt si eu la bara dreapta si tractiuni la bara fixa. si am inceput sa fac si antebratul separat ca grupa sa vad daca asta este problema. desi sunt aproape sigur ca asta e de vina

4 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Bara dreapta forteaza ceva mai mult incheietura. Iar durerea in cazul tau nu cred ca vine de la o incheietura slaba ci de la o tendinita (o inflamatie a tendonului). Evita sa mai faci o perioada cu bara dreapta, foloseste bara Z pana isi mai revine incheietura.

| Cosmin86 a răspuns:

Izometrie.

| mbzba a răspuns:

Cumperi bint elastic(2) cate una la fiecare mana(e foarte ieftin) si iti legi nu prea strans la incheieturi.Nu o sa mai ai problema asta niciodata

| DarylDixon a răspuns:

Cu bara dreapta este cel mai bine. incearca sa porti manusi