| RrobByy a întrebat:

Cum pot sa invat sa joc fotbal bine fara antrenor? si cu ce sutati voi la penaltiuri?

Dau fundita! URGENTTTT!

Răspuns Câştigător
| mada1 a răspuns:

Pai.nu prea poti invata fara antrenor.mergi in curtea scolii cu prietenii si exerseaza exerseaza si iar exerseaza. penaltyurile le poti bate in mai multe feluri.1) cu latul.e foarte precis si poti da si cat de cat tare.2 ) cu spitu ( ciocul, varful adidasului ) sau cu siretu.asa se executa cel mai bine.acum daca iti permiti sa faci " artificii tehnice " baga varful piciorului sub minge pentru a da o scarita de toata frumuseatea.dar nu te lasa pe spate pentru ca vei da peste laughing bafta.

2 răspunsuri:
| Junko a răspuns:

Eu personal bat penaltyiurile in acelasi mod cum le bate Ronaldinho. Elan de 3-4 pasi, undeva oblic fata de minge, si sutezi ori cul latu`, ori partea degetului mare de la picior!winking

| adrian_3844 a răspuns:

Prima data da cu picorul in minge spre poarta
Apoi incearca sa dai pase cu latul adica cu parta lata a piciorului unui coechipier
Dupa aceea ca sa dai gol la penaltiuri loveste mingea cu varful picorului in mijlocul mingii.
restul dupa ce ai invatat.