| Catalyn13Barcelona a întrebat:

Cum pot sa ma inalt, fara sa practic vreun sport cum ar fi, baschet, handbal. Vreau pur si simplu sa ma inalt din exercitii. Ce exercitii imi recomandati, mentionez ca am 13 ani big grin. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| TheTruth a răspuns:

Stai in ciuci si sari cat de sus poti tu, 10 cu mana dreapta in sus si 10 cu stanga, fai asa o luna si cresti minic 10 cm

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pana la vreo 20 si ceva de ani mai cresti mult si bine asa ca nu dispera ca e devreme.

| byaanca a răspuns:

Nu prea ai cum sa te inalti,eventual daca te dezvolti,daai putea incerca sa facitractiunii, dar nu stiu daca va functiona. Oamenii pun tot felul de intrebarii ca si astea, dar nu cred ca e vreo modalitate 100% sigura sa te inalti decat prin sport.Eu am 11 ani si am 1, 65 m, cum as putea ramane mica? E o intrebare asemanatoare, fara raspuns!

| Laur001 a răspuns (pentru byaanca):

Moama...pai eu am 12 ani si am 1, 45 m ce trebuie sa fac?

| DrunkenRat a răspuns:

Incearca prin stretching.

| crapx a răspuns:

Iti sugerez sa nu exagerezi cu exercitiile doar gimnastica simpla dar ideea e simpla nu ai ajuns inca la pubertate peste 2 ani o sa vezi schimbari majore, in plus exercitiile nu te ajuta daca nu le practici in timpul pubertatii iti vor imbunatati musculatura ( iti sugerez sa practici un sport, ajuta mai bine decat simple exercitii! ) oricum succes cu exercitiile!

| valentingb a răspuns:

Pufi, ai 13 ani, mai ai timp
DAR
daca esti nerabdator/nerabdatoare poti sa faci tractiuni.
Nu neaparat tractiuni, dar sa stai atarnat cateva 10 minute pe zi, in felul asta coloana se intinde.
Baschetul in schimb face minuni.
Eu am stat 5 zile in coma si am primit 24h/24, un pachet de 18 substante prin niste seringi speciale, si desi am slabit 12 kg, am crescut 4 cm. Dar am ramas afectat dupa, asa ca nu recomand

| Hirako a răspuns:

Tractiuni.Atat.

| NoNameW a răspuns (pentru Hirako):

happy sunt de acord... asta mi-a spus si profesorul de teatru

| Catalyn13Barcelona explică (pentru TheTruth):

10 cm? Serios?

| DrakeLee a răspuns (pentru TheTruth):

Ce inseamna ciuci? laughing

| TheTruth a răspuns (pentru TheTruth):

Da serios am incercat si eu si am crescut 10 cm

| Catalyn13Barcelona explică (pentru TheTruth):

Pai tu cati ani ai?

| TheTruth a răspuns (pentru Catalyn13Barcelona):

| kainon1 a răspuns (pentru TheTruth):

Ce inseamna ciuci?big grin

| AndreeaNustiu a răspuns (pentru TheTruth):

Cum adica in ciuci?

| Pufulete456 a răspuns (pentru TheTruth):

Nu inteleg..adica trebuie sa stai gemuit si sari asa gemuit cu mana in sus? Te rog explica-mi ca si eu am nevoie.

| Anonim445zzz a răspuns (pentru TheTruth):

Ciuci = ghemuit?

| TheTruth a răspuns (pentru Hirako):

Stai in ciuci si sari cat de sus poti tu, 10 cu mana dreapta in sus si 10 cu stanga, fai asa o luna si cresti minic 10 cm

| ParadoxRO a răspuns:

Ciuci= a se așeza pe vine, a se ghemui
www.dex.ro

| Doηηa a răspuns:

Am aceeași problemă!straight face

| Carton a răspuns:

Aruncatu cu privirea, ai doar 13 ani, sa tot cresti pana pe la 24 happy

| Petronela7 a răspuns:

1. O sa te inalti sigur peste un an sau doi
2. Forta, oricare sport.

| kainon1 a răspuns:

Ce inseamna ciuci?