| fataciocolata a întrebat:

Cum pot slabi 9, 10 kg intr-o luna? vreau sa stiu la ce ar trebui sa
Renunt, ce ar trebui sa consum.precizez ca nu sunt foarte grasa, dar sunt plinuta si se vade urat cand port pantaloni scurti pentru ca am picioare groase.intr-un timp am tinut dieta, am slabit de la 38 kg am ajuns la 34 dar in doi ani am pus pe mine destul de multe.
Am 12 ani.
Funda!

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Probleme existentiale la...12 ani. ceva mai bun de facut nu ai? gen invatat? sau cand inveti bagi shaorma? sport, stii ce e ala? chestia aia in care te simti bine, te eliberezi de stres, slabesti, te tonifiezi si dureaza 30 de minute pe zi, e gratis si costa doar 1 trening si eventual un mp3 player cu muzica buna. nicio dieta, doar sport (dupa posibilitati: inot, alergat, sarit coarda, bicicleta, fitness, tae bo, kangoo, etc). la varsta ta dieta inseamna atat: fara zahar (dulciuri, sucuri, etc), fara sare (exces gen cipsuri, alimente precum salamul), prajeli in limita bunului simt (uleiul nu este tocmai sanatos, dar fara prajeli de loc viata nu e frumoasa). cam atat.

| neutrino a răspuns:

La 12 ani nu se poate asa ceva, ba mai mult, este contraindicat sa faci o cura de slabire nesupravegheta de catre un medic.

| NDC12 a răspuns (pentru neutrino):

De fapt indiferent de varsta nimeni nu poate slabi atat intr-o luna.

| MirceaRadu21 a răspuns:

Un mic ajutor din partea mea.Intra aici si documenteaza-te http://d-news.ro/category/sanatate/