| 2k18Tpu a întrebat:

Cum sa am gambele mai groase?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa faci sport sa dezvolti masa musculara.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce ai vrea sa ai gambe mai groase, cand este arhicunoscut ca, fetele cu gambele subtiri, au cele mai frumoase picioare?!

| anonimg a răspuns:

Sport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ridicari le vârfuri cu greutati, scãri, alergat, bicicletã pedalat dar in pantã etc

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cam astea. In special ridicarile pe varfuri cu greutati.

Răspuns utilizator avertizat
| SkizyFTW a răspuns:

Pentru modelarea gambei cel mai bun exercitiu este sa te ridici pe varful degetelor ( pe spit ) cu ambele picioare incet si sa te lasi inapoi pe talpi - asta sa faci in serii de cate 50 pentru inceput la o serie, apoi zilnic mai mult de exemplu 100 cate 10 serii.
Pentru antebrat faci exercitii cu greutati de 1/2 kg sau 1 kg. Funda pls