| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi va rog ce exercitii sa fac ca sa am gambele mai groase. happy

Răspuns Câştigător
| carmina34690643 a răspuns:

Genuflexiuni,ridicari pe varfuri.Cam 100 pe zi, coboara scarile timp de o jumatete de ora in fiecare zi(nu conteaza daca esti la casa sau bloc), 30 de fandari\zi si sarituri ca mingea(in jur de 200 pe zi-stai calma ca le faci repede siv dau rezultate bune).La mine toate astea au dat super rezultate in o luna.Si la ridicatul pe varfuri tine in fiecare mana o sticla de 1 kg ca sa dea mai repede rezultate.Si mananc mancare bogata in proteine.Asta ajuta si ea la cresterea muschilor in volum!

5 răspunsuri:
| FiddleStick a răspuns:

Pentru modelarea gambei cel mai bun exercitiu este sa te ridici pe varful degetelor ( pe spit ) cu ambele picioare incet si sa te lasi inapoi pe talpi - asta sa faci in serii de cate 50 pentru inceput la o serie, apoi zilnic mai mult de exemplu 100 cate 10 serii.

| AlinPlaya a răspuns:

Salut. La pragul usii ridicari pe varfuri sau pe marginea unei trepte. Poti sa mai faci la sala cu haltera in spate la fel ridicari pe varfuri pe marginea unei trepte sau o margine mai ridicata. Bafta!

| cristisubiak a răspuns:

Salut! Plimbate pe scari si apucate de ciclism ca asa o sa iti creasca gambele sigurat! laughing

| Azonto a răspuns:

Genoflexuni