| CikEu a întrebat:

Cum sa fac sa am un abdomen musculos?

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Exact la fel ce faci cu alta grupa musculara :

- o alimentatie bogata in proteine
- un antrenament din mai multe unghiuri, cu greutati
- odihna

| Hash001 a răspuns:

Abdomene si tractiuni (si un stil de viata sanatos)

| stresat a răspuns:

Trebuie sa dai jos grasimea abdominala in primul rand, si apoi sa te apuci de exercitii pentru abdomen. Nu uita nici de mancarea sanatoasa care te va ajuta in obtinerea fizicului dorit.

| CikEu explică (pentru stresat):

Cum sa dau grasimea jos?

| stresat a răspuns (pentru CikEu):

Alergi. cauta despre HIIT(high interval intensity training) pe internet

| TrafalgarLawDăFărst a răspuns:

Multe abdomene!

| Cosmin86 a răspuns (pentru TrafalgarLawDăFărst):

1. cu abdomene iti lucrezi partea de sus a abdoemnului, ai nevoie si de alte exercitii pentru o dezvoltare completa ( crunch, ridicari de picioare, bricege, etc. )
2. muschii NU se fac cu multe repetari, ci cu repetari putine cu greutati + o alimentatie bogata in proteine + odihna