Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici
 
2616043intrebari
Ultimele intrebari
StarShinerS
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
23 Apr
SATI 306.262AFISARI
147.561VIZITE
125.601V. UNICI
17 Martie 2012

Cum sa joc mai bine fotbal ?



Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    17 Martie 2012 00:10
    blackangel_9150 a răspuns:

    -trebuie sa ai rezistenta ca sa ajuti echipa atat in faza defensiva, cat si in faza ofensiva
    -joaca tot timpul in pase, nu fi egoist
    -invata cateva driblinguri si scheme eficiente
    -trage la poarta pentru a-ti exersa sutul
    -si in primul rand sa nu iti fie teama cand ai mingea la picior
    Sper ca am fost de ajutor

  • 13 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 17 Martie 2012 00:46
    dymon a răspuns:
    Fii dur laughing
  • 17 Martie 2012 03:11
    detealin a răspuns:
    Mai bine decat ce/cine? Si daca te referi la tine, tine cont ca eu nu stiu cum joci.
    PS: Fac 10 duble far' sa pun picioru' jos pana iti scrii tu numele de utilizator pe TPU.
    7 Iunie 2013 22:20
    Ola43 a răspuns (pentru detealin):
    Probabil asa e, pana va nimeri cati de 2 are la nume...
    - Ascunde conversatia (1 răspuns)
  • 8 Noiembrie 2012 22:18
    ali17 a răspuns:
    Black angel are dreptate cu rezistenta al sprint dar nu mai asta conteaza..iti trebuie si sprint +rzistenta ca sa fi bun pe cele 2 parti defensiva si ofensiva, asa ajungi repede adversari din urma, invata dribling(de la baieti mai mari sau colegi buni) si suturile poti se le inveti singur tragand la poarta, prin suturi iti antrenezi precizia directia si efectul, prin dribling poate hciar sprintul si rezistenta si daca esti fundas(adica sa nu lasi adversaru sa te dribleze) te pot iantrena la rezistenta si exerseaza intotdeauna PRELUARILE! pentu ca daca e portaru sa degajeze si tu nu sti sa prinzi mingea nu dau gol. Sper ca ti-am fost de ajutor
  • 17 Martie 2012 03:51
    Deyush08 a răspuns:
    Antreneaza-te.
  • 17 Martie 2012 13:43
    Simion_Andrei_1996 a răspuns:
    Trebuie sa nu iti fie teama, probabil ca sti modul de a juca al jucatorilor precum Ronaldo sau Messi, si ai vrea sa joci precum ei, dar adevarul este ca nu esti pregatit mental sa joci ca ei.Cand ai mingea la picior incearca sa dai pase repede(stai numai cu capul sus,sau cat se poate de mult sa iti vezi colegii) sau fente usoare din glezna,daca vrei poti sa incerci si altele precum bicicleta sau rabonna, nu cred ca ar fi greu, incearca la ora de sport.
  • 5 Ianuarie 2013 11:35
    alex321_7088 a răspuns:
    Ba frate, cu fotbalu' te nastistraight face joci mai bine fotbal daca ai un pic de talent si te duci la o echipa de fotbal...Nu e adevarat ca iti trebuie rezistenta...rezistenta se face pe parcurswinking Nimeni nu are rezistenta cand vine la fotbal sa fie clar.Eu joc de 9 ani la petrolul la jrwinkingSi acum depinde de post ce joci u.Ca atacant nu trebuie sa faci faza defensiva decat daca ti-o cere antrenoru', daca esti mijlocas acolo trebuie sa alergi mult, daca esti fundas si esti un pic destept, iesi din teren netranspiratwinking
  • 22 Martie 2014 12:03
    Fii atent, sprint+rezistenta+antrenare la orice echipa din Romania. Eu is la FCM-RESITA ..BFT
  • 19 Mai 2012 20:23
    Alin_Nane_1996 a răspuns:
    Trebuie sa fii constiincios sa te antrenezi mult si sa inveti mute scheme.
    Acum vreo 4 luni nici eu nu aveam vreo treaba cu fotbalul dar acum sunt destul de bun ma antrenez in fiecare zi si am fost contactat de echipa a doua a lui leverkusen.
    Iti urez mult noroc si ai grija la accidentari.
    5 Iunie 2012 22:40
    Dan_8062 a răspuns (pentru Alin_Nane_1996):
    Ce ai facut ma tu? in 4 luni te-ai facut mare fotbalist si te-a contactat leverkusen? laughing ba da pe TPU toti sunteti mari fotbalisti
    30 Ianuarie 2014 20:29
    Warrior96 a răspuns (pentru Alin_Nane_1996):
    Serios? Cauta-ma pe facebook:simionov-ion-filip
    messenger:filipsimionov
    - Ascunde conversatia (2 răspunsuri)
  • 7 Iunie 2012 16:26
    Laurentyu_Darius_1979 a răspuns:
    sa fi cu tupeu