| Ingognito a întrebat:

Cum scap de bataturile din palma facute la sala?

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învaţă să-ţi protejezi palmele cu mănuşi speciale când mergi la sală, prevenim, de tratat este mult mai costisitor. Cremă hidratantă şi tai pielea care se desprinde, cu grijă.
Pa, pa.

| Ingognito explică (pentru Legiuitoarea):

De unde iau si c-am cat ar costa

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Ingognito):

Bună.
De la un magazin de produse sportive sau caută chiar pe net.
Pa, pa.

| aXy99 a răspuns:

Foloseste crema de maini zilnic si cumpara-ti niste manusi. Poti lua de pe pronutrition, sunt bune si ieftine (eu inca le am de anul trecut si nu am mai facut bataturi de cand le port).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la farmacie si spune/le ce ai. Eu asa am facut si dupa cam 3 4 zile au disparut. Am uitat ce am folosit pentru iti spuneam direct.

| DaniAdrian a răspuns:

Te plangi ca ai batataturi? Acele bataturi sunt unul din semnele ca tu chiar te straduiesti sa faci ceva, iar sfatul meu ar fi sa le lasi asa, iti va prinde bine. good luckwinking

| Ingognito explică (pentru DaniAdrian):

Pai țineam azi de bara si se umflă si începu sa ma usture c-am greu sa le las așawinking

| DaniAdrian a răspuns (pentru Ingognito):

Suporta esti barbat la urma urmei, vorbeste cu unii baieti de la sala si intreabai cate dureri au avut ca sa ajunga asa mari cum sunt acum, si ai sa vezi ca raspunsul lor nu va fi " m-am dus la farmacie mi-am luat crema de bebelusi si manusi de asistenta"

| AnonimFaraPereche a răspuns:

Te speli bine, iti dai des cu crema de maini si iei o pauza cu sala, cu exercitiile care iti fac bataturi. Dupa care cand te reapuci de acele exercitii iti iei manusi din acelea speciale.

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru AnonimFaraPereche):

Degeaba. Eu le am de luni bune.

| Ingognito explică (pentru AnonimFaraPereche):

De unde iau

| AnonimFaraPereche a răspuns (pentru Ingognito):

Manusile pentru exercitii fizice le poti gasi la magazine cu articole sportive sau pur si simplu prin marketuri daca sunt pe stoc (Lidl, Carrefour de ex).

| WWB a răspuns:

Te duci si dai la sapa!

| Ingognito explică (pentru WWB):

Ultima data când am făcut asta m-am tăiat la picior