| Hasna_Alexandru_1993 a întrebat:

Cum se amesteca dextroza cu whey-ul? Am 1, 84 inaltime, 64 kg, ectomorf! Am auzit ca se pune o cupa de whey (gold standard) cu 60-90 g dextroza... Mi se pare cam multi carbohidrati si putina proteina! Mi-e teama sa nu pun burta de asta! As pune 2 whey si 2 dextroza, 60 si 60 cu 400 ml de apa! Cum e mai bine? Poate e mai bine cea de sus pentru mine cu mai multi carbo? Sunt slabut!

1 răspuns:
| ubox7007 a răspuns:

Cum simti, si cam cate calorii consumi pe zi, daca consumi mai multe calorii decat ai nevoie (pentru bulking e ok, intr-o masura), In opinia concentreazate mai mult pe mancare, suplimentele sunt facute sa suplimenteze mancarea si nu exista o anumita portie standard pentru toti, depinde de cat mananci, daca mananci putine proteine e ok sa iei mai multe proteine din suplimente, dar daca poti manca bine, suplimentele sa fie acolo in caz de ceva, dar nu zilnic.
Baga dextroza inainte de a merge la sala si proteina dupa.