| LeEu a întrebat:

Cum se face parkour? Este dificil? Ce pasi trebuie sa urmezi? Imi puteti da un link de pe youtube cu miscari? funda!:d

3 răspunsuri:
| Anndrey1234 a răspuns:

Vaiii mai bine taci.Sunt practicant de parkour de app un an.Si in prima zi am inceput cu miscari simple gen monkey sau two-hand... Dupa ce am inceput sa le stapanesc din ce in ce mai bine am trecut si la altele gen speed, kong etc... dupa un an de antrenamente(nu zilnic) am ajuns sa dau sideflip front flip, swim gainer etc.deci nu este greu! Si faza asta cum ca trebuie sa faci intr-o sala de antrenament este o prostie! Ca sa faci parkour terbuie sa ai IMAGINATIE si sa iti dai seama unde este un loc bun sa exersezi! Uita-te si tu pe youtube ca majoritatea se antreneaza in aer liber. ceilalti cand ii pui sa faca ceva si vad ca nu au o saltea pe jos li se face frica si nu mai pot executa o miscare!

| Allexandrw07 a răspuns (pentru Anndrey1234):

Bravo frate asa se pune la respect!

| anaana2323242 a răspuns:

Parkour se invata la sala de antrenament ca acolo sunt saltele si alte chestii cu care nu te ranesti prea grav