| TeckTonik997 a întrebat:

Cum suna programul:
1. piept biceps
2. umeri trapez
3. pauza
4. spate triceps
5. picioare
+in fiecare zi doar 2 ex. pentru abdomen, de fiecare data altele

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. abdomenul il faci tot o data pe saptamana

"in fiecare zi 2 ex pentru abdomen" = antrenament de copii pampalai, nu de sportivi

2. mai bine fa umeri+trapez+triceps si lasa spatele singur.

Spatele e o grupa care e cat piept+abdomen, necesita un antrenament dur. + ca spatele e grupa care te face sa pari masiv si sa porti XXL

| TeckTonik997 explică (pentru Cosmin86):

Buna idee. Cam cate ex. sa fac la abdomen? Acum fac 4, cate 4 serii.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TeckTonik997):

2 exercitii ajung : ridicari de picioare din atarnat si L-sit ( minim 10 secunde / serie )

| NDC12 a răspuns:

La piept lu reaza si tricepsul la umeri la fel, deci dupa piept-biceps pune altceva, nu umeri, dar nu inteleg de ce faci piept si biceps, 2 grupe foarte diferite.

| Pasca_Andrei_1990 a răspuns:

Incearca sa adaugi niste flotari

| TeckTonik997 explică (pentru Pasca_Andrei_1990):

What the ***?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Pasca_Andrei_1990):

Ca sa piarda vremea sau ce?

| babiku11 a răspuns:

E bine asa dar eu mai combinam si biceps-triceps, piept-umeri. In schimb eu aveam zi de picioare si abdomen nu faceam la abdomen zilnic cum ai zis tu. Tine-te de sala ca e foarte buna, daca faci fara suplimente e mai bine.