| cosmin986522 a întrebat:

Cum trebuie sa ma antrenez sa scot 11 secunde la 100m?

4 răspunsuri:
| Epurean a răspuns:

Chestia cu alergatul e mai mult genetica. Poti sa te antrenezi facand jogging in fiecare zi,alergari usoare urmate de sprinturi,etc.
Pe langa asta antreneaza-te bine la pornire, pentru ca aici se pierd sutimi buni ( poti sa faci asta aruncand o moneda, iar in momentul cand moneda atinge solul sa incepi alergarea)

| Cezar a răspuns:

Crezi ca poti scoate 10m la 1 secunda?

| Oni21 a răspuns:

Incearca sa te pui in pozitie de flotari, un picior il tii drept si celalalt cu genunchiul cat mai aproape de piept.Si schimba cat de repede poti si de cat mai multe ori, pana obosesti. Uite aici la 0:43 e o scena scurta dar prinzi ideea.

http://www.youtube.com/watch?v=oUlPyTRhfgY

| MM_2939 a răspuns:

Inainte de orice antrenament fa cel putin 5-10 minunte de stretching. La picioare in cazul in care alergi, sprinturi etc