| cosmin986522 a întrebat:

Ce as putea face sa alerg mai repede? Fac 100m cam in 13-14 secunde si as vrea sa scot cam 10 secunde.

7 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Antrenament.

| RS4 a răspuns:

Ai planuri cam mari, 10 secunde nu vei scoate niciodata zic eu, daca atletii mari care se antreneaza zilnic scot in jur de 10, chiar peste, eu zic ca nu mai ai cum sa scoti un asemenea timp! da, il poti imbunatati pe cel de 13-14, poate ajungi la 12... 11, 5 ...mai jos nu as spera in locul tau! bafta!

| alecs871 a răspuns:

Vrei sa faci 100 m in 10 secunde? Pai ia zi, tu nu vrei sa dobori si recordul mondial la 100 m de 9. 64?

| 3ntzz a răspuns:

Si eu am avut problema asta si am rezolvat-o foarte simplu!
Sti ca exista ceva greutati pentru maini si pentru picioare nu?
Ei bine cumpara-ti o pereche dinaia de greutati pentru picioare.
P. S. cel mai bine este sa iti iei de 2 kg, 1X/kg dar si mai bine ar fi sa iti iei 2 perechi ca sa fie si mai grele si sa nu le dai jos timp de 4/5 saptamani sau chiar 2 luni.
Mult succes!

| Yumitsu a răspuns:

Antreneaza-te mult, si nu uita de respiratia corecta!

| Evol a răspuns:

Prin foarte foarte mult antrenament. Cu toate acestea cel mult poate o sa ajungi cu o secunda in minus pe an. Depinde foarte mult daca mai esti in perioada de crestere sau nu. O persoana de sex masculin creste pana la 21-22 de ani de obicei. Inca un criteriu pe care trebuie sa il iei in seama sunt limitele corpului tau. Tine minte ca nu suntem cu totii facuti pentru orice si fiecare suntem speciali si buni in anumite lucruri. Sper sa reusesti, iar daca nu, sa nu te descurajezi. Ai incredere in tine si nu abuza de corpul tau. Mult succes.

| white2 a răspuns:

Trebuie sa te antrenezi, in fiecare zi sa alergi macar 1/2 ora si in 2 saptamani ai sa vezi rezultatul! bafta,