| cosmin986522 a întrebat:

Viteza e genetica sau nu? Scot un timp slab pe 100m (14 secunde si ceva) si trebuie sa scot mai bine.Nu sunt gras si totusi nu pot alaerga mai repede sad

3 răspunsuri:
| Alina570 a răspuns:

Viteza de alergare nu este genetica dar depinde de conformatia fizica a corpului tau si anume de centrul de greutate al corpului tau. Cu cat centrul de greutate se afla mai jos cu atat esti mai rapid.

| 11dimi a răspuns:

Nu stiu daca e genetica sau nu, dar trebuie antrenament si perseverenta. Roma n-a fost construita intr-o zi, nu poti sa scoti din prima un timp bun, trebuie multa perseverenta! happy

| cosmin16482 a răspuns:

Tine de conditia fizica de inaltime si de felul in care alergi