| dellu a întrebat:

Daca am 17 ani si vreau sa ma apuc de baschet, am vreo sansa sa gasesc vreun club in Constanta? Stiu ca majoritatea cluburilor cauta copii sub 13 ani si ca cei mai inaintati in varsta au deja o anumita experienta, dar mie chiar mi-ar placea sa ma apuc de baschet. Eventual imi poate recomanda cineva un club?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este greu sa incepi baschetul la 17 ani si, ca sa fii primit la un club, ar trebui sa fii foarte talentat si cu o inaltime adecvata, de peste 1, 90 m.