| mbzba a întrebat:

Daca beau dupa sala 500 ml lapte pentru cresterea in masa musculara ar fi bine sa ma ocup o data la 2 zile sau in fiecare zi?

3 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Sa te opupi o data sau la 2 zile sau in fiecare zi? Cu ce sa te ocupi? Ca nu inteleg exact.

Desi laptele este foarte bun pentru cresterea in masa musculara nu este indicat imediat dupa sala. Poti sa-l bei cand vrei tu pe parcursul zilei, dar dupa sala ai nevoie de o proteina cu absorbtie rapida. Proteinele din lapte sunt cu absorbtie lenta deci ideale inainte de culcare sau daca stii ca urmeaza sa ai o perioada de cateva ore in care nu mai apuci sa mananci altceva.

| cristi1505 a răspuns:

Laptele nu se bea dupa sala.Are absorbtia de proteine lenta.

| mbzba explică:

Pai eu pe la 19 pana la 21 stau la sala..cand vin acasa beau 500 ml lapte, am inteles ca pentru a creste in masa musculara mai bine sa frecventez 1 data la 2 zile sala, sau ar fi mai bine in fiecare zi?