| KindKid17 a întrebat:

Daca beau zer de la branza, accelerez cresterea in masa musculara?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Proteinele nu cresc masa musculara, masa musculara creste cand facem culturism, da atunci organismul trebuie sa se adapteze la ceea ce facem asa ca fibrele musculare devin mai puternice, somnul, apa, fructele, legumele si proteinele ajuta desigur dar nu doar ele da

| LPCTSTR a răspuns:

Care idiot ți-a spus asta?

| KindKid17 explică (pentru LPCTSTR):

Uita te la proteine. sunt facute din zer.

| Cosmin86 a răspuns (pentru KindKid17):

Da, dar aia folosesc 100kg de zer ca sa faca o cutie.

Ai tu aparatura de zeci de mii de euro ca sa extragi proteina din zer?

| RAY a răspuns (pentru KindKid17):

Proteinele nu sunt facute din zer

| aXy99 a răspuns:

Nu, zerul are foarte putine proteine, mai exact 0.9g pe 100g.
Pentru suplimentele proteice din zer sunt folosite cantitati foarte mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| Ha0t1c a răspuns:

Nu accelerează cresterea, era vorba de duratia timpului de a ajunge în sânge.