| Cosmin_Gabriel_Dumitra_1999 a întrebat:

Daca ei creatina si brusc nu mai tragi de sala de ingrasi s-au ce se intampla?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu se intampla nimic, ce sa se intample?

tu iei oricum creatina, din carne ( carnea contine creatina ).

| alin100 a răspuns:

Nu se intampla nimic,dar daca nu vei inlocui proteinele creatinei cu unele animale,nu vei mai pune masa musculara.Dar nu neaparat carne,poti manca si alte alimente care contin proteine:branza, oua, lapte, peste, nuci etc.

| Andreyss24 a răspuns:

Creatina poti sa o iei si fara sa faci sala aia doar retine apa in muschi in rest nimic altceva, insa nu lua creatina fara sa bei multe lichide!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Andreyss24):

Nu e chiar "nimic altceva", apa din muschi spre exemplu impiedica formarea acidului lactic, ceea ce inseamna recuperare mai buna.

Altceva ce mai face creatina, marirea venelor ( e un vasodilatator ) => mai mult sange ajunge in muschi, pompare mai buna.