| Anonimow a întrebat:

De ce cand ma incordez nu am biceps/tricepsu prea tari? adica altii au muschii bratelor f tari cand se incordeaza....am facut sala 1 an(nu am luat absolut nimic) in prezent fac flotari.Ce as putea sa fac pentru imi intari muschii? dar pentru intarirea incheieturilo? Funda cel mai rapid si mai bun raspuns big grin mersi anticipat

8 răspunsuri:
| Xennofull a răspuns:

Nu ai avut un program optim de exercitii si de aia nu s-au vazut rezultatele.Eu in doar 2 luni am vazut rezultate dar cu munca pana la epuizare...

| BracKMyhay95 a răspuns (pentru Xennofull):

Si cam cat timp stateai la sala ca sa fii epuizat?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Xennofull):

Ce rezultate, ca in poza se vede clar ca esti firav

| Cosmin86 a răspuns:

Baga o definire sa arzi grasmiea care acopera muschii.

O alimentatie bogata in proteine si saraca in grasimi si carbohidrati + alergat dupa fiecare antrenament cu greutati, si o sa te definesti.

Dar nu prea inteleg rostul sa fie asa "tari", ca doar nu o sa te pipaie nimeni.

Iar pentru incheieturi :

- tractiuni in prosop
- flexia ganterelor pe brat + flexii inverse
- exercitii pentru rotatori ( cu un prosop si o gantera )

Mai sunt si altele, dar fa-le pe alea intai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Triceratopsul cum este, în limite normale? Că de el se leagă multe.

| lucian_2018 a răspuns:

Sa iti explic putin.
Flotarile sunt mai mult pentru piept.
Pentru biceps si triceps sunt alte exercitii.
Revin imediat cu linkuri sa iti arat pentru a intelege mai bine.

| lucian_2018 a răspuns:

Uita-te putin aici http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii-biceps.html

Ajuta si flotarile nu pot sa zic ca nu, insa nu e de baza.

| FirstplaceXXX a răspuns:

Fratioare cati ani ai?