| Ionutznutzy a întrebat:

fac sala de aproape un an, nu am luat nimic si nu am de gand sa iau si as vrea sa ma interesez de un program cat mai bun posibil pentru antrenarea si dezvoltarea bratelor respectiv biceps si triceps. Multumesc!

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Asta cu nu iau nimic o aud si eu de ani de zile.Fii sincer cu tine nu cu noi, un ochi format si dus pe la sala stie cine ia si cine nu.De ce nu lucrezi alte grupe musculare mai intens, bratele (biceps,triceps) se dezvolta cel mai usor pentru ca practic ele nu intra doar in ziua antrenamentului de brate propriu zis ci si in alte zile.Vb lu imbelly nu apela vreodata la steroizi, in rest poti lua ceva suplimente, o sa ajungi mai usor acolo unde ti-ai propus.

| Ionutznutzy explică (pentru Simpatic):

Eu sunt sincer in legatura cu suplimentele, nu folosesc si nu am folosit... stiu ca bratele sunt solicitate la antrenamentul celorlalte grupe insa am un genetic ce nu imi permite dezvoltearea lor decat foarte greu. caut un program eficient ce pune accent si pe intensitate nu numai pe nr de discuri puse pe bara

| Simpatic a răspuns (pentru Ionutznutzy):

Cel mai bine e sa te inregistrezi pe un site de culturism desi in mare parte pe oricare ai intra sunt pameni de cacao, am fost si eu inregistrat candva si stiu cat de mancatori sunt unii gen margarint florin.insa sunt veterani de pe alte site-uri de la care ai ce invata.in principal daca vrei sa cresti pricipiul de baza spune ca trebuie sa lucrezi cu greutati mari pentru tine, ce e mult pentru tine poate fi putin pentru altul etc nu trisa repetarile si incearca sa faci cu greutati care nu te accidenteaza.Din propria experienta iti spun ca dupa ce am avut umarul luxat la fotbal nu a mai fost nimic ca inainte la sala.De exemplu la gantere faceam cateva repetari cu 30 de kg per mana, dupa luxatie 15 kg erau grele...dar m-am foarte bine aratam cand faceam cu greutati mici.cu alea mari aveam brate si corp masiv dar doar atat, cu astea mici se cunostea si pieptul si bicepsul si tricepsul si cvadricepsii frumos etc.In lucrul cu greutati conteaza genetica,antrenamentul, odihna, hrana -cele mai importante lucruri.

| Merishoor a răspuns:

Sall Ionutz
si nici sa nu iei steroizi ca te strici
iti dau eu un sfat intra pe http://www.getfit.ro/antrenament/exercitii-culturism si vezi acolo exercitiile
Sall