| roormaf12 a întrebat:

De curiozitate, ce s-ar intampla daca nu ai mai consuma proteine deloc?(doar carbohidrati)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| spn29 a răspuns:

In timp, diminuarea proteinelor va cauza mai ales probleme imunitare, iar daca spunem prin absurd ca s-ar putea produce o lipsa totala a proteinelor, nu ar mai exista viata.

7 răspunsuri:
| BoOoMbOnik a răspuns:

Te-ai ingrasa enorm, te-ai umfla ca un balon

| CristiMC a răspuns:

Proteinele sunt caramizile cu care iti formezi muschi!

| Robbu a răspuns:

Depinde la ce te referi.
Proteine naturale?(mancare) sau prostiile ce se vand pentru masa musculara la salile de forta?
In orice caz, fara niciun fel de proteine poti ajunge o leguma happy si o sa ai nevoie de ajutor pentru a te deplasa si misca pana intri in nefiinta!
Cum sa renunti la proteine? (-_-)

| Cosmin86 a răspuns (pentru Robbu):

Si "prostiile" ce se vand sunt TOT DIN MANCARE facute.

proteine = mancare ( chiar si sub forma de praf si pastile, tot mancare sunt, mancare concentrata ).

Ah da, am uitat ca tu faci "flotari" pentru spate... deci e normal sa dai raspunsuri TAMPITE pe banda rulanta.

Apuca-te de sah, poate e mai potrivit pentru tine.

| Robbu a răspuns (pentru Cosmin86):

Esti liber sa spui ce vrei, nu ma cert cu tine pentru simplu fapt ca vrei sa pari tu interesant.Peace!

| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns (pentru Robbu):

Fara suparare digital dar ai dat niste sfaturi aiurea. Nu te contrazice si recunoaste cand ai gresit. Are Cosmin un stil mai agresiv dar stie ce vorbeste. La sectiunea sport daca vrei niste sfaturi inteligente, le poti cere de la Cosmin86 si SiLaS sau de la mine( daca pot ajuta, imi face placere )

| roormaf12 explică (pentru Robbu):

Ma refeream la proteine, nu suplimente care contin proteina, n-am zis ca renunt, eram curios doar