| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

De fiecare data când o echipa nationala de fotbal castiga o Cupa Mondiala se adaugă pe stema Tarii câștigătoare o stea? (Numărul de stele însemnând numărul de Cupe Mondiale câștigate?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, asa este, echipele campioane mondiale au dreptul sa-si puna cate o stea pe tricouri pentru fiecare campionat mondial castigat. Din cate am vazut nu se pun pe stema tarii, deoarece ar fi alterata, de regula se pun deasupra stemei.

| Drimmero a răspuns (pentru Ioandelasal):

Toate echipele campioane mondiale au chiar pe logo aceste stele.

| Drimmero a răspuns:

Da, aparent toate castigatoarele au stele.