| SomeBody12425356 a întrebat:

Deci am aproximativ 1, 73 inaltime, 63 kg, 16 ani si vreau patratele si crestere de masa musculara, azi am ajuns la 100 abdomene pe serie si am inteles ca cele mai importante sunt exercitiile cardio, deci, intrebarea mea, mersul (alergatul) prin padure ajuta, in rampa (deal)?

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Nu exista cel mai important la abdomen. nu faci abdomene si faci cardio nu se vad patratelele ca nu le ai, nu faci cardio si lucrezi mult abdomenul nu se vede de grasime. deci iti trebuie si una, si alta. orice exercitiu ce tine ritmul cardiac la un ritm alert e considerat cardio si are scopul de a scadea stratul adipos si starea de bine (o sa vezi ca alergand te vei simti mai energic, mai sigur pe tine, mai voios)

| RAY a răspuns:

Proteine multe din alimente, alergarea in seri a cate 4 minute uite asa
1 alergi incet 4 minute iei pauza un minut
2 alergi moderat 4 minute pauza un minut 1 minut
3 alergi la maxim 4 min iei pauza un minut tot asa vreo 30 de minute pe zi
mersul pe jos, pas rapid 1 minut 1 minut incet tot asa
desigur ca in rampa ajuta foarte multa de fapt isi si recomand asta
faza cu abdomenele te anunt ca aftecteaza coloana si nu slabesti deloc, nu poti aprinde benzina daca te uiti la ea, nu poti arde grasimea doar daca faci abdomene trebuie sai dai foc sa lucrezi cu cap, crestere de masa flotari, ridicari la bara, ganterele sunt nr 1 sa stii

| AntrenorFitness a răspuns:

Prima data trebuie sa ai ce defini. http://www.despreculturism.ro/......idiat.html