| NaturalLl a întrebat:

Deci eu acasa nu am gantere, si tot ce trebuie. Cum sa imi fac muschi mari acasa? Fara a cumpara gatere, etc. Asa, acasa ce antrenamente, cu ce greutati pe care le pot face.

Răspuns Câştigător
| mms123 a răspuns:

Putem improviza destul de lejer. Dintr-un ghiozdan putem sa ne construim un fel de haltera chiar. Trebuie sa folosim un ghiozdan cat de cat rezistent si putem pune in el sticle de apa de cate 2.5 L. Intr-un ghiozdan de dimensiuni medii putem pune aproximativ 6-7 astfel de bidoane deci ajungem la 15 – 17.5 litrii. Din bidoane de 5 L de apa putem sa ne facem gantere. Problema este ca manerul este putin incomod si nu putem face repetitii chiar corecte in schimb nu despre asta este vorba neaparat. Putem lua si cateva plase mai rezistente si sa le umplem cu pamant. De asemenea, o matura de metal sau o bara de metal pot fi bazele unei haltere grele daca adaugam plase cu pamant in laterale. In cazul asta trebuie sa fim atenti la balans pentru ca nu putem trisa prea mult si atunci greutatile pot cadea. Cam toata ideea la antrenamente in casa fara sala este sa folosim greutati mai mici dar executii foarte bune. Funda? happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru mms123):

Serios? Faci o "haltera" dintr-un ghiozdan?

Esti doar un COPIL PAMPALAU care isi da si el cu parerea, nu?

p.s.: DE CE nu mentionezi nimic de alimentatia speciala? Sau vrei sa faca muschi mancand ca un om normal?

9 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ce vrei tu e foarte simplu : NU SE POATE.

Copii mici si firavi, vor ei "muschi mari" acasa ( mancand si ca niste oameni normali )!

Acasa ramai un COPIL FIRAV, punct.

| mms123 a răspuns (pentru Cosmin86):

Bine cum spui tu, eu am vazut ce cauti si m-am informat la randul meu pentru a te ajuta. Mancare sanatoasa este toata daca stii cum sa mananci ( in ce cantitate )... evita prajeala si nu manca mai mult de 2 felii de paine pe zi. In plus consuma fructe si legume proaspete!

| Cosmin86 a răspuns (pentru mms123):

1. NU eu am pus intrebarea
2. eu mananc 5-6 fripturi pe zi pentru muschi, NU "fructe si legume" ca un COPIL FIRAV

3. De cati ANI faci sala? Cate discuri legi de tine cand faci tractiuni?

p.s. : ce sa fac eu cu "17 litri" cand am ridicat si 100 kg / brat, la ramat? De la 17 la 100 e cale lunga.

REPET : cati ani ai?

| NaturalLl explică:

PROST esti tu cu tot neamu tau...plus ca eu iti dau poze cu mine cate vrei. FIRAV si PAMPALAU la fel. Eu am intrebat pentru varul meu, Alexandru care nu are cont pe TPU!

| Cosmin86 a răspuns (pentru NaturalLl):

Arata o poza, copil mic, sa vedem ce faci cu "sticle".

| NaturalLl explică (pentru Cosmin86):

Tu chiar esti batut in cap. Nu pentru mine sunt pentru varul meu care nu are cont pe TPU. "Copil mic" nu cred ca sunt pentru ca am 17 ani. I-am zis sa-l iau la sala unde fac eu dar nu vrea, vrea sa faca acasa. Uite poza facuta ieri in sala: http://imgur.com/Jb2sJeU

| Cosmin86 a răspuns (pentru NaturalLl):

Esti foarte slab.

Si da, ai 17 ani, deci nu esti nici macar major!

| NaturalLl explică (pentru Cosmin86):

Mie imi place cum sunt. Ce corp am, sunt multumit. Si da, nu sunt major, anul asta in vara fac 18 ani! Care e problema?