| mg112mada a întrebat:

Doua intrebari:
1.Eu mananc de obicei sanatos, na ca uneori mai mananc niste carfofi prajiti e alta poveste, dar zic asa in general si tot sunt grasa. Am 1.65 cm si 65 kg. Mi-am facut analize si sunt,, curata,, sa zic asa, deci explicatia ar fi stresul, pentru ce felul meu sunt o persoana care se consuma mai mult decat ar trebui, care se zbate sa iasa totul perfect s.a.m.d, deci stresul.Si tocmai de asta m-am hotarat sa fac mai mult sport, eu faceam 2 ore pe saptamana intensiv, dar nu la sala, si in fiecare zi merg un km mers pe jos in ritm alert, dar tot nu slabesc, ba chiar mai tare ma ingras.si nici nu mananc asa de mult.De asta va rog sa imi dati niste exercitii eficiente de slabit: vreau sa slabesc cinci kg pana la Craciun, si apoi inca vreo cinci.Am spus asa ca sa nu para ca vreau tot dintr-o data.Deci, IDEI DE EXERCITII EFICIENTE DE SLABIT.
2. Nu reusesc sa fac la scoala genuflexiuni intr-un singur picior, nici macar spijinindu-ma.De asta va intreb, cum sa imi dezvolt mai tare muschii, caci peste 2 sapt la asta ne pune nota si ne cere doar 6 pe un picior si sase pe altul.
Ms pentru ca ati avut rabdare sa cititi! Fundavot(vot si celor care raspund, dar nu primesc funda)Ms inca o data.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Cel mai bune exercitii sunt cele care ard multe calorii : alergat, inot, fitness, aerobic, etc.

Seara consumi proteine cu absorbtie lenta, fibre cu moderatie si lipotropice.

Apropo :
http://www.getfit.ro/......abire.html

Si iti recomand sa-ti faci si un jurnal :
http://forum.getfit.ro/forumdisplay.php? 26-Jurnale-personale

Acolo primesti sfaturi de la specialisti ( nutritionisti, specialisti fitness, etc. ), pentru ca un plan alimentar e mai complicat decat "cina, paine, etc."

7 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Da-mi un mesaj dupa ora 20 si iti dau un program cap-coada cu tot ce e nevoie sa slabesti. Si la 2. In 2 saptamani nu prea aicum face forta. Incearca sa faci cat de multe poti tinandu-te de o masa, si unde nu mai poti ajuta-te de maini. Fa 4 serii pana la epuizare (adica pana iti cedeaza si mainile si nu te mai poti impinge in ele) cu 2 min pauza intre serii.

| Cosmin86 a răspuns:

Alimentatia conteaza 80 %, ce plan alimentar ai acum concret?

| mg112mada explică (pentru Cosmin86):

In general nu mananc multe prajeli, nu mananc mult la cina, iar de fast-food-uri nici nu ma gandesc la asa ceva.Iar paine, mananc mai multa paine de tarate, dar imi place foarte mut turta dulce.

| Cosmin86 a răspuns (pentru mg112mada):

Cel mai bune exercitii sunt cele care ard multe calorii : alergat, inot, fitness, aerobic, etc.

Seara consumi proteine cu absorbtie lenta, fibre cu moderatie si lipotropice.

Apropo :
http://www.getfit.ro/......abire.html

Si iti recomand sa-ti faci si un jurnal :
http://forum.getfit.ro/forumdisplay.php? 26-Jurnale-personale

Acolo primesti sfaturi de la specialisti ( nutritionisti, specialisti fitness, etc. ), pentru ca un plan alimentar e mai complicat decat "cina, paine, etc."

Răspuns utilizator avertizat
| Crucia a răspuns:

1. Incearca sa tii Dieta Dukan`winking. Si exercitiile fizice precum : Genoflexiuni, sa alergi cam 1-2 km pe zi ( alergi alergi, nu sa mergi ). si sa mananci cat mai multe tărâţe. Cel putin asa mi s-a zis.
2) Incearca si faci cat mai multe exercitii pe un picior ex : a sari coarda intr-un picior, sa sari intr-un picior etc. Si vezi daca te ajuta.

# Bafta :*.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Crucia):

Iti recomand sa eviti dietele, in general sunt stupide. Dukan spre exemplu functioneaza pentru ca iti forteaza corpul privandu-l de carbohidrati ( principala sursa de energie ), ceea ce duce la cresterea aciditatii in sange, forteaza ficatul, etc.

Poti slabi mult mai usor si sanatos daca inveti sa mananci.

| LittleMrOlympia a răspuns:

Buna:) Ar trebui sa faci exercitii cardio.http://healthy.kudika.ro/......abesc.html Incearca sa alergi in fiecare zi, minim 1km, si in pauze bea apa:)Conteaza foarte mult hidratarea. Bafta in continuare!