| GrigMatei a întrebat:

E ok programul acesta de antrenament?
luni: piept abdomen
marti :spate trapez
joi :picioare umeri
vineri: brate

8 răspunsuri:
| FlyJack a răspuns:

Da, este okey, dar ai putea incepe alt program in care sa incluzi zilnic: biceps, piept, abdomen si poate mergi si la sala, deaorece daca faci pe zile (o data la o saptamana fiecare) nu vei putea deprinde "muschii".
Deci ai putea incepe sa faci zilnic mai mult efort, si vei arata... smug smug

| GrigMatei explică (pentru FlyJack):

laughing Merg la sala.Momentan am alt program de antrenament, vroiam sa-l schimb. Daca fac zilnic piept, biceps, abdomen si ce ai mai zis tu pe acolo, nu rezolv nimic. Mersi oricum pentru sfat.

| Cosmin86 a răspuns (pentru FlyJack):

Antrenament zilnic = progrese mai lente si mai proaste

muschii au nevoie de 5-6 zile de odihna dupa un antrenament intens, in perioada aia cresc

n-ai nicio tangenta cu sportul, nu?

| FlyJack a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu am spus cum procedez, nu fac o data la saptamana fiecare exercitiu, asta ar insemna prosteala si deformare... Dar in fine, de ce mi-ai raspuns mie, raspunde-i autorului.

| Cosmin86 a răspuns (pentru FlyJack):

"asta ar insemna prosteala si deformare", si de-aia TOTI profesionistii (inclusiv aia care castiga medalii ) fac asa.

Dupa un antrenament intens cu greutati mari, ai 3 zile febra...

Mai documenteaza-te, muschii cresc in zilele de pauza.

Procedeaza in continuare cu antrenamente zilnice si o sa ramai un firav fara forta.

antrenamente zilnice = antrenamente de copii mici

| culturistu a răspuns:

Baga luni piept abdomen + triceps biceps cel putin sa ai 2 zile pentru brate

| cristi1505 a răspuns (pentru culturistu):

De ce? Din cate stiu eu, tricepsul si bicepsul sunt grupe mici deci nu le trebuie mai mult de un antrenament pe saptamana pentru a creste.

| razvan333333 a răspuns:

E foarte bine cum zici tu nu se lucreaza mai multt de doua grupe ca sangele este trimis dintr-o grupa in alta si daca lucrezi mai multee s-ar putea sa te accidentezi (adica sa ti se blocheze vreun muschi keva gen )