| Vior_Alex_1991 a întrebat:

Este vreo diferenta intre placa de snowboard de freestyle si placa de snowboard speed? Daca da, de ce?

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Nu am idee despre snowboarding, dar logica imi spune ca da. Acelasi lucru este la patine, difera foarte mult cele de hochey de cele de patinaj artistic care difera iarasi foarte mult de cele de patinaj viteza. De asemenea la ski, una sunt cele de ski fond, alta cele de slalom, alta cele de coborare. alta cele de ski acrobatic, si cu totul altceva cele de sarituri cu schiurile.
Forma, dimensiunile, greutatea influenteaza capacitatea materialului tehnic de a fi potrivit pentru un anumita utilizare.
Probabil ca si placile difera, cele de viteza fiind mai lungi si ceva mai late, iar cele pentru "figuri' mai mici si mai manevrabile.

1 răspuns: