| Lucian1096 a întrebat:

Eu fac cate 300, 400,500 de abdomene pe zi...In cat timp se va cunoaste patratelele. E bine sa le fac in fiecare zi?

17 răspunsuri:
| JokerV a răspuns:

Poti sa faci 200000 daca nu iei pauza si oricum sunt prea multe exagerat de multe si nu nu e bine sa faci in fiecare zi

| Slavian a răspuns:

Salut,
Poti sa faci si 1000 de abdomene pe zi, daca nu ai o alimentatie bogata in proteine si carbohidranti poti sa spui ca le faci degeaba.
Alimentatia este pe primul loc cand vine vorba de masa musculara, deci mult noroc!

| FReAkAzO1d a răspuns:

Nu e bine sa le faci in fiecare zi.
Daca faci de 2 ori pe saptamana o sa se vada rezultatele mult mai repede decat daca faci in fiecare zi.Muschiul are nevoie de odihna, deci muschiul "se formeaza"in zilele de odihna.
Fa Luni si Joi si e OK.Sau Luni Joi Duminica...din 2 deci cu 2 zile de odihna intre zilele in care faci exercitii

| Dangel a răspuns:

E foarte bine.Cel putin la mine, daca fac 70 abdomene, asta foarte rar, se vede imediat cum mi se intaresc muschii abdominali, dar uite un mic secret prietene.Cand faci abdomenele tine spatele cat poti tu de drept si o sa veezi progrese imediate.Dar tin sa spun ca eu nu-s gras, am doar niste sunca la burta, dar nu multa.winking Bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dangel):

Asta nu e un secret e o prostie, care te ajuta sa-ti fortezi zona lombara. mai documenteaza-te despre cum se lucreaza abdomenul corect

| Dangel a răspuns (pentru Cosmin86):

N-am chef.Imi spui tu cum?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dangel):

In primul rand, cu abdomene lucrezi partea superioara, daca vrei tot abdomenul ai nevoie si de alte exercitii, de care tu habar nu ai :))

Dar in fine :
http://www.getfit.ro/......enele.html

Copii mici care stiu "secrete" de antrenament =))

| Dangel a răspuns (pentru Cosmin86):

Stiu,rolling on the floormai ales cei ca tine;-bd.

| Lionelo_Alexandru_1998 a răspuns (pentru Cosmin86):

Bine desteptule dar uh nu ai inteles ce am vrut sa spun ok daca nu sti sa intelegi ce scriu alti ce sa zic...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Lionelo_Alexandru_1998):

Ai putea sa inveti sa scrii, in ultimul raspuns ai aratat ca esti un analfabet straight face

Răspuns utilizator avertizat
| SerbanSnake a răspuns:

Pentru a avea un abdomen ferm trebuie sa combini abdomenele cu ore de cardio :alergat, scari etc.asa poti faci si 1000 pe zi nu faci decat sati intaresti peretle abdominal dar fara sal scoti in evidenta.

| JokerV a răspuns (pentru SerbanSnake):

1000 pe zi? nu crezi ca exagerezii?

| MasterSpirit a răspuns:

Pai acum depinde, ca si la flotari, degeaba faci aceleasi abdomene, trebuie sa faci mai multe stiluri, uite aici : https://www.youtube.com/watch?v=y5LSbW5EfxU si daca le repeti abdomenul va fi vizibil curand

| Lionelo_Alexandru_1998 a răspuns:

Pai in primul rand nu fa multe dintrodata fa putine si dupa cateva zile fa mai multe uitate la acest site si fa http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474
SI nu are rost sa faci daca nu mananci fructe, legume, salata etc... FUNDA?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Lionelo_Alexandru_1998):

Funda pentru ce, pentru cretinitati cu fructe, legume, salata? Cu ce naiba te ajuta alea? rolling on the floor

Cersetori de funde, paraleli cu sportul laughing

| Cristiano1ronaldo a răspuns:

Ie bine c faci atatea dar mai trebui sa iei si pauza Daca tu faci zi de zi nu are cum sa dezvolte muschi