| anonim_4396 a întrebat:

Hei.Ce e mai buna, bicicleta sau banda de alergat(mecanica sau pe curent)?

14 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Mai buna pentru ce? laughing) Pune intrebarea cum trebuie daca vrei un raspuns bun.

| anonim_4396 explică (pentru Nickname1890):

Mai buna pentru sport, pentru ce altceva?!straight face

| Nickname1890 a răspuns (pentru anonim_4396):

M-am prins si eu ca pentru sport ca doar nu pentru mancat. Intrebarea era care este obiectivul tau? ce urmaresti cumparand un astfel de aparat? Sa slabesti? Sa faci muschi la picioare? sa te antrenezi pentru un concurs? etc etc etc?

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Sunt de părere că banda este mai folositoare decât bicicleta deoarece dezvoltă toate zonele corpului.

Pa-pa.

| Ibrahimovic a răspuns:

Sa zicem banda de alergat, desi poti alerga foarte bine si afara.
Si bicicleta este buna, dar la fel, consider ca este foarte bine daca mergi pe bicicleta si in aer liber...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Banda de alergat eu as alege pe curent.
Dar totusi bicicleta este mult mai buna.
Cu banda de alergat nu poti iesi in parc cu prieteni.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ma refer la bicicleta.din aia, electrica, sau cum se zice laughing

| 8mariastar a răspuns:

Bicicleta deoarece consumi mai multe calori pe bicicleta decat pe banda rulanta

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna. Eu as alege bicicletahappy

| sparky34 a răspuns:

Banda de alergat ca pe bicicleta antrenezi doar picioarele!

| Skypee a răspuns:

Banda de alergat, findca lucreaza aproape tot corpu, bicicleta doar zona picioarelor...

| anonim_4396 explică (pentru Skypee):

Da dar eu vreau pentru picioare si coapse. electrica sau mecanica? eu ziceam mecanica pentru ca atunci cand incepi sa alergi trebuie sa misti tu banda, nu se misca singura si poate arzi mai multe calorii asa thinking

| Skypee a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu prea stiu cum e cu aia mecanica ca n-am folosit, da electrica e ffb am folosit si e ca si cum ai alerga pe strada, doar ca nu esti laughing si nu prea stiu daca arzi calori mai multe cu aia mecanica da faci febra musculara garantat cred, n-am folosit nu-s sigur straight face, dar cea mecanica ti-o recomand, bafta! happy

| IamPharell a răspuns:

Banda de alergat nautilius happy