| Ionel221 a întrebat:

Hei, putin ajutor aici?
Am auzit ca daca fac febra musculara undeva trebuie atunci sa trag de fiare bine ca sa se puna ceva?!
Poate este adevarat, dar daca eu am facut antrenament luni si marti am febra, trebuie sa lucrez tot atunci muschiul respectiv?

Răspuns Câştigător
| Sugar21Pink a răspuns:

Se spune ca febra se trece tot prin efort, dar nu tras de fiare la aceeasi grupa de muschi. E indicat sa grupezi muschii 2 cate 2 si sa le faci in zile diferite. Nu toti muschii, zi dupa zi. De ex, luni - spate + triceps, marti - piept, miercuri - picioare + fesieri, etc. Deasemenea, se spune ca atunci cand ai facut febra musculara atunci ai lucrat cel mai bine si cel mai mult, iar in timp se vor vedea rezultate happy

5 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Nu, cand ai febra nu lucra deloc, Tu nu ai observat ca daca ai febra nu ai nici forta in muschiul respectiv? Neavand forta nu poti nici sa tragi tare la sala, deci nu pui muschi cand ai febra laughing)

| mgtow a răspuns:

Cand ai febra musculara nu ai voie sa faci efort pentru ca muschii au nevoie de odihna sa se recupereze. Continuarea activitatiilor sportive agraveaza situatia ducand la fisuri musculare.

| DeadManPhenom a răspuns:

Cei care dau raspunsuri gen "nu,este foarte rau sa tragi de fiare " laughing mai citi putin :*,daca ai febra musculaar e semnul unui antrenament eficient sau mai bine spus ai lucrat mult cu muschiul respectiv, cand ai febra musculara poti trage putin la sala.dar cu greutati mici, atunci muschiul lucreaza "la durere" si pur si simplu il face sa creasca.nu te astepta la miracole laughing creste putin cate putin laughing. bafta

| RememberMe012 a răspuns:

Trebuie sa tragi cat mai mult pentru a se incalzi mai bine iar dupa peste maxim 2 zile o sa te lese durerea iti garantezbig grin

| spadasin a răspuns:

DA trebuie sa tragi cand ai febra pentru ca atunci lucreaza muschiul cel mai bine