| Robbe a întrebat:

O intrebare simpla.
Daca am facut, sa zicem, febra musculara la brate, atunci trebuie sa trag de fiare ca sa se puna muschi sau trebuie sa-i las timp de refacere 2-3 zile apoi sa incep iar?

7 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

3 zile pauza pustiule

| mgtow a răspuns:

Da, 2 - 3 zile odihna si apoi continui activitatea, un pic mai moale ca sa nu patesti la fel ca nu e bine sa ai febra musculara.

| DrA a răspuns:

Trebuie sa iei o pauza, altfel risti sa faci o ruptura musculara. Succes si ai rabdare... rezultatele se vor vedea in timp.

| AndreiIulian a răspuns:

Prietene asculta aici la mine daca vrei rezultaqte.
Din momentul in care ai febra( banuiesc ca de abia te'ai apucat), trage inca vreo 2 zile peste ea.
Deabea apoi faci pauzaa 2 zile.Astfel provoci hipertrofie musculara.
Chestiile cu rupturile musculare sunt abureli. Stai linistit, ruptura musculara e face cu totu in alte circumstante

| Cosmin86 a răspuns (pentru AndreiIulian):

Inca 2 zile peste ea? Ai auzit de supra-antrenament? Nu face ruptura dar nici progrese...

| Cosmin86 a răspuns:

Citeste pe culturism.ro, getfit.ro sau orice alt site de specialitate.
OBLIGATORIU faci 2-3 zile pauza, muschiul are nevoie de 48 de ore sa se refaca dupa un antrenament. Mushcii cresc in perioada de odihna, NU cand tragi de fiare.
Daca nu vrei sa te odihnesti deloc, poti lucra picioare sau abdomen in alea 3 zile de pauza.

| Robbe explică:

Nu stiu pe cine sa cred laughing
Prea multe pareri.