| Drxx_Alexandru_1999 a întrebat:

Hei TPU cine îmi poate spune care este diferența dintre creatina și proteine? Și ce" prafuri "folosește Lazar Angelov? Dau funda!

1 răspuns:
| Andrei981 a răspuns:

Creatina este cel mai popular si printre cele mai utilizate suplimente la care avem acces. este un compus natural. Ea se regaseste deja in organism, deci nu se pune problema introducerii unui element artificial.95% din depozitele de creatina se afla in muschii scheletici. Este folosita in producerea energiei.
Proteinele sunt substanțe organice macromoleculare formate din lanțuri simple sau complexe de aminoacizi; ele sunt prezente în celulele tuturor organismelor vii în proporție de peste 50% din greutatea uscată. Toate proteinele sunt polimeri ai aminoacizilor, în care secvența acestora este codificată de către o genă. Fiecare proteină are secvența ei unică de aminoacizi, determinată de secvența nucleotidică a genei. P.s: proteinele te ajuta sa te definesti prin PROPRIA MUNCA. proteina si steroidul sunt 2 lucruri TOTAL DIFERITE. Multi spun ca-i acelasi lucru. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Andrei981):

1. copy/paste, din care probabil n-ai inteles NIMIC

2. " Multi spun ca-i acelasi lucru", multi sunt REDUSI MINTAL, cretini congenitali.

p.s. : ai uitat sa completezi ca proteina se gaseste IN MANCARE.

| Andrei981 a răspuns (pentru Cosmin86):

Man, si daca e luat de pe vreun site, ce? Aici este pentru a ne ajuta unul pe altul nu pentru a da OBLIGATORIU raspunsul nostru. Intelegi, man? Asa ca stai chill.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Andrei981):

Inteleg ca esti complet pe langa.

Spre exemplu ce mananci TU ( in cei cel putin 5 ani de sala pe care ii faci, ca sa poti da sfatur4i in domeniu ) pentru proteine.

Si de curiozitate, cate grame de proteine consumi pe zi?

| Andrei981 a răspuns (pentru Cosmin86):

50-60 grame. cat ar trebui pentru un adolescent. man, daca ai chef de cearta nu te lua cu mine in gura, inteles? omul a intrebat ceva si eu i-am raspuns.winking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Andrei981):

Nu am chef de cearta, dar ce greutate ai?

Eu mananc 45-50 de grame la o masa din cele 5 zilnice.

Cu 60 de grame pe zi, o sa ramai un copil firav ( nu e cearta, e doar o observatie ).

p.s. : vezi si regulamentul site-ului, e interzis copy/paste... ideal e sa raspunzi din propria ta experienta.

| Andrei981 a răspuns (pentru Cosmin86):

Lasa-ma pe mine cu copy/paste, "corectule" am 70 km si 1.75 inaltime la 14 ani. stai calmwinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Andrei981):

Ah, ai 14 ani. cum se explica de ce n-ai deloc experienta in domeniu.

p.s. : poti sa ai si 100 kg la 1.75 si tot sa fi bine, daca sunt 100 kg de muschi.

| Andrei981 a răspuns (pentru Cosmin86):

Doamne oameni prosti. NU ai ce cauta aiciwinking pe PAMANT

| Cosmin86 a răspuns (pentru Andrei981):

Copii PAMPALAI SI FIRAVI de 14 ani, imi explica ei mie de proteina si creatina!