| Maria_Andreea_2001 a întrebat:

Roțile de la rolele mele au nisip în ele și nu știu cum să îl scot de acolo. Ele merg foarte bine și cu nisip în roți dar se aude nasol și e enervant. Câteva idei pentru a scoate nisipul ăla de acolo?

1 răspuns:
| Danzell a răspuns:

Pune pe cineva sa iti desfaca rotile. diin cate tin minte rolele au suruburi cu gaura hedxagonala gen imbus.
deci ai nevoie de 2 chei imbus care sa se potriveasca la suruburi,
1 lubrifiant si poate o pompa cu aer comprimat ca sa sufli nisipul. in caz ca nu ai mergi cu jet de apa si sters bine dupa