| LoveMusic14 a întrebat:

vreau sa imi spuneti un sport care practicat timp de un an sa iti aduca un corp de foto-model (cat se poate) si care sa nu te opreasca din cresterea in inaltime pentru ca vreau neaparat sa mai cresc. Eu m-am gandit la escalada pentru ca e cam singurul sport care l-as practica din plaere. astept parerile voastre! pup

3 răspunsuri:
| smartlollipop a răspuns:

Eu iti recomand inotul, basketul si tenisul de camp. Daca vrei sa te inalti, inotul e cel mai potrivit, zic eu. Am o prietena care face inot de 1 an si s-a inaltat mult si are un corp frumos. Nu stiu despre escalada prea multe, dar presupun ca rau nu iti face.winking

| RamoDia97 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa faci stretching, yoga sau pilates. Te ajuta sa te mai inalti si sa ai corpul mult visat, dar trebuie sa faci asta zilnic si sa faci din placere. Pe mine ma ajuta si nici eu nu am inceput de prea mult timp. Am inceput acum 2 luni si, pot sa spun ca, am mai dat jos 8 kg si m-am mai inaltat cu 3 cm. Voi continua sa practic cele trei lucruri mentionate mai sus. Chiar dau roade. Sper ca te-am ajutat. happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru RamoDia97):

Si acum urmeaza sa pui 8 kg de masa musculara happy

Legat de intrebare : sala + nutritie specializata, evident.