| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Sunt fata si as dori sa mai pun niste muschi in zona btatelor, spatelui, fundului si picioarelor, in cel mai scurt timp.
Ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Pai faci 3 lucruri :

1) maresti cantitatea de proteine din alimentatie, baga o masa in plus pe zi, sa ai vreo 4 mese bogate in proteine ( carne, lapte, branza, oua )

2) te duci la sala si faci exercitii pentru grupele respective ( tractiuni, ramat, indreptari, etc. ), la aparate sau cu greutati libere, iti faci un program sau il rogi pe instructorul de acolo sa-ti faca

3) dormi 8 ore pe noapte, e important cand vrei cresterea ( chiar si putin ) a masei musculare

3 răspunsuri:
| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Sa iti antrenezi acei muschi...

| summerparadise a răspuns:

La fitness. incearca cu mai multe greutati. succes

| jACKiLLdARK a răspuns:

Sa faci indreptari romanesti ( romanian deadlifts ) ar fi cea mai buna solutie, darmare grija la executie - risc de accidentare.