| PainePrajita33 a întrebat:

Hey salut TPU!
Pe scurt: vreau sa dau la academia de politie, am 17 aproximativ 1, 70m inaltime.
Vreau sa imi dati niste sfaturi pentru a trece de probele sportive...Adica vreau sa vorbesc cu cineva care stie ce spune si rog seriozitate!
Pentru proba de viteza 50 m plat in 7" 2 ce exercitii mi-ar fi de folos si daca se poate un program prestabilit. Adica azi fac de ex 5 seturi de exercitii maine iau pauza?
Pentru proba cu aruncarea mingii 7 m 4kg ar fi bine sa imi iau o minge de 4kg si sa arunc cu ea pana cand reusesc sa arunc 7 metrii sau si aici sunt anumite exercitii.
Iar la proba de rezistenta 1000 m in 3’ 45" ar fi ok sa fac jogging in fiecare zi cam 5-6 km?
Daca se poate sa imi lasati un program de lucru prestabilit si care sa dea roade!
Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Caută pe Youtube :Angel Fitnes probe sportive academia de politie, acolo explica ceea ce vrei tu.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, un criteriu eliminator este inaltimea care trebuie sa fie de PESTE 170cm, si nu "aproximativ 170cm".

http://www.academiadepolitie.com/......-a527.html

| PainePrajita33 explică (pentru Violleta2022):

Da, dar deocamdată am doar 17 ani și o să mai cresc până atunci!

| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Acest articol te va ajuta cu exercitii pentru cresterea in inaltime: http://www.academiadepolitie.com/......-a511.html