| ILkeCookies a întrebat:

Hey TPU!

Am 13 ani 1, 54m, 47 kg si as vrea sa fac abdomen cu patratele
Ce imi recomandati sa fac?
Si as vrea sa cresc si in inaltime
Care sunt cele mai bune sporturi pentru cresterea in inaltime si alimentatia?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| DN7 a răspuns:

Esti gras, cred ca ai niste sunci..Eu am 43 de KG 13 ani 1.75m. Dar tu pune-te pe alergat

Răspuns utilizator avertizat
| TheLonelyOne a răspuns:

Pai depinde...
Poti face baschet pentru inaltime si muschi la care o sa faci si patratele in ceva timp.
Sau sa faci inot la care faci si patratele si inaltime.
Sper ca te-am ajutat.

| andrei2ooo a răspuns:

Baschetul e un sport bun pentru crestere in inaltime.

| Cosmin86 a răspuns (pentru andrei2ooo):

Nu, asta e un mit. baschetul nu te ajuta absolut DELOC. Inaltimea e determinata genetic, nu prea ai ce sa-i faci. Sa crezi ca te inalti din cauza ca sari sa arunci la cos e ceva copilaresc.