| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa cresc mai mult in inaltime? Nu vreau sa imi spuneti ce sporturi m-ar ajuta,vreau sa imi spuneti niste exercitii pe care sa le fac acasa, si bineinteles alimentatia : ce alimente m-ar ajuta sa cresc in inaltime. Ofer funda

4 răspunsuri:
| RequiemForDream a răspuns:

O alimentatie corecta, sanatoasa, multe legume si fructe, insa si carne, deoarece cred ca esti in crestere.
Tractiunile te fac sa cresti in inaltime, cam atat.
Chestia e ca mai bine lasi sa cresti de la sine decat sa te chinui sa cresti in inaltime. Si alergatul te face sa cresti in inaltime.

Bafta!

| Muwz a răspuns (pentru RequiemForDream):

Pai da, cresc si eu de la sine dar prea putin, am 13 ani si 1, 40 inaltime.

| RequiemForDream a răspuns (pentru Muwz):

Cam putin, avem aceeasi varsa, insa eu am 1m 80.

Pe mine tractiunile, alergatul si mancarea sanatoasa m-au ajutat.

| Storcl a răspuns (pentru RequiemForDream):

Cel mai mult conteaza genetica... daca parintii tai sunt inalti si tu vei fi inalt, sportul te ajuta sa ajungi mai repede la inaltimea finala.