| Eleenix a întrebat:

Hey TPU. De câteva zile mă tot bate un gândhappy Vreau să încep un stil de viață sănătos, să fac sport și să mănânc mai sănătos. Când spun sănătos nu mă refer la diete stricte, la program, la gramaj. În primul rând vreau să scap de burtă, apoi să îmi tonifiez corpul! Am 45-50 kg dar nu îmi place complet cum arat,vreau să dau o formă abdomenului, picioarelor, fesierilorlaughing Care sunt pașii? Ar trebui să merg la sală? Să fac acasă antrenamente și să alerg? Dacă ați făcut/faceți spuneți-mi și mie câteva detalii de început vă roghappy DAU FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ajuta enorm alergatul, fara sa cheltui bani la sala si evdient hrana sanatoasa, fara dulciuri si carbohidrati.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca raspunsul corect este unul singur, la ce-ti trebuiesc cat mai multe raspunsuri incorecte?
Ca sa-ti creeze confuzie si sa nu mai stii ce faci?

| Mirel4412 a răspuns:

Tu vrei sa incepi o cale lunga si grea, un raspuns pe TPU nu are cum sa te ajute cu toate raspunsurile tale. Pot doar sa zic ca trebuie sa dormi minim 8 ore pe zi, sa tai drastic din sucuri, dulciuri, zahar, junkfood si sa faci sport. Poti face si la sala, dar si acasa--> ciclism, alergat, iti cumperi gantere de cateva kg si faci acasa, daca nu vrei sa sala. Youtube-ul e plin de astfel de exercitii si mentori, tu trebuie doar sa ai motivatie si sa-i gasesti.

| Eleenix explică:

Vreau cât mai multe răspunsuri?