| Cosma16 a întrebat:

Hey. Vreau sa ma apuc de sala.Am 14 ani, 1.75 m, si 58 kghappy
Intrebarea mea ar fi: Daca fac sala si dupa un timp daca ma las mi se lasa pielea?happy
Si inca cevabig grin Daca fac kickbox se dezvolta masa musculara mai bine decat daca fac sala?

3 răspunsuri:
| oOoRubyoOo a răspuns:

Nu ti se lasa pielea dar vei pierde ceva masa musculara+forta.
Nu se dezvolta masa musculara mai bine daca faci kickbox decat daca faci sala

Este un scop pentru care se numeste "body" "building"

| valentingb a răspuns:

Nu. castigi fibra, iar fibra musculara abia pe la 50 si ceva de ani incepe sa dispara.
daca bagi porcarii in tine sa te umfli, atunci cand intr-un final te lasi de ele, elimini apa pastrata in fibre si te desumfli.

| mabo a răspuns:

Nu ti se lasa pielea.asta se intampla numai in cazul slabirii bruste. daca mergi la sala apoi te lasi muschii se vor "retrage" in timp.asta te asigur din propria experienta. funda?