| anitcolor a întrebat:

Imi poate explica cineva cum se joaca jocul de noroc _aparat cu fructe, si ce inseamna stelutele alea si cifra 7? care e faza ca nu inteleg

1 răspuns:
| CenturyChild a răspuns:

Daca te referi la slot machine -uri : Sloturile sunt jocuri de noroc, bagi niste bani si dai de o maneta (sau apesi pe un buton la variantele noi) si se invart trei coloane cu diverse desene/ fructe/ cifre. Daca atunci cand se opresc se nimereste sa fie 3 lucruri identice pe aceiasi linie castigi bani / credite. Exista mai multe combinatii castigatoare. La unele castigi mai mult la altele mai putin. Daca nu ma insel, daca iti ies 7 7 7 de aceiasi culoare este premiul maxim. Masina (slotul) iti da credite ca si castig, pe care tu poti sa le joci mai departe sau sa le scoti si sa primesti bani in schimb. Daca nu nimeresti nici o combinatie practic pierzi creditul ( si implicit banii investiti) si in cazul in care nu mai ai alte credite nu poti sa joci mai departe pana nu cumperi altele.