| Ivanalina123 a întrebat:

Intre liceele acestea care e mai bun in domeniul sportiv (Mircea Eliade, Anghel Saligny, Aurel Vlacu )? In cazul meu as vrea un liceu in care sa se practice gimnastica. Daca puteti sa imi spuneti si ceva despre aceste licee.

Răspuns Câştigător
| SmQaLeXuTzz a răspuns:

Din cate stiu eu aceste licee sunt din Bucuresti, anghel saligny in nici-un caz (sunt numai cocalari si tarfe), aurel vlaicu stiu ca are profil mai mult de rugby (am 3 tovarasi acolo), despre eliade nu stiu nimic, deci eu ti-as recomanda aurel vlaicu.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

L.P.S. "Mircea Eliade" Bucureşti este pe locul 39 în "Topul liceelor 2014"; Colegiul Tehnic "Anghel Saligny" este pe locul 82 în acelaşi top, iar Colegiul Naţional "Aurel Vlaicu" este pe locul 45 - vezi Topul de la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/....../top-licee

Deci, L.P.S. "Mircea Eliade" Bucureşti este mai BUN :)

Toate cele bune!