| AvalohAlyn a întrebat:

La ce sunt bune abdomenele? Cate trebuie sa fac intr-o zi?

Răspuns Câştigător
| Dario_Iordache_1999 a răspuns:

Abdomenele sunt bune pentru tonifierea si arderea grasimiilor din zona abdominala... si depide de cum vrei tu sa arati... daca vrei patratele sa.ti iasa in evidenta si sa arate bine fa in jur de 40-50 abdomene dimineata si alte 40-50 noaptea... daca vrei doar sa ai patratele sau sa slabesti fa zilnic de dimineata cate 20-30 de abdomene pana cand vei vedea 6 patratele laughing

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Sunt bune sa bagi in ele friptane si berici!

| OoOAlexandruOoO a răspuns:

Presupun ca esti baiat asa ca iti recomand peste 50 sau daca poti peste 100 de abdomene pe seriewinking

| Mariusis a răspuns:

Abdomenele sunt un exercitiu foarte ineficient, poti gasi o gramada de articole care spun ca abdomenele sunt un exercitiu slab.Incearca alte variatiuni de exercitii pentru abdomen.Peste tot la cei care au putina experienta o sa vezi exercitii asemanatoare dar mult mai eficiente.Si apropo nu poti sa slabesti cu abdomenele ci doar sa tonifici putin muschii abdominali din partea de superioara. Daca vrei patratele/abdoment plat/sa slabestitrebuie sa faci exercitii de tip cardio, de preferat Cardio HIIT si sa ti dieta.HIIT inseamna High Intensity Interval Training.Cauta exercitii de tipul acesta si tine dieta si o sa faci ceva, cu abdomenele nu rezolvi aproape nimic.

| LupulNecrutator a răspuns:

Doua pe zi timp de 30 de ani

| Dario_Iordache_1999 a răspuns:

Bine depinde de sex si de greutate si de alti factori