| theMUFASA a întrebat:

M-am apucat de parkour, am inceput sa invat sa fac backflip, asta ieri, iar azi m-am trezit cu o febra musculara aproape la tot corpul, ma dor umerii, pieptul, abdomenul, picioarele foarte rau. Daca continui pot pati ceva sau astept sa treaca si continui atunci?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca este doar febra musculara atunci este in regula
fii atent ca este un sport destul de dificil si risti sa te accidentezi frecvent aici
iti trebuie nu doar o rezistenta fizica de invidiat dar si un corp puternic, in orice caz nu ai cum ca articulatiile sa le faci puternice nu? caci sunt ceva genetic
asfel daca le supui la eforturi mari si mai ales la cazaturi...
te sfatuiesc sa cauti un club ceva in orice caz cu oameni cu experienta de la care poti invata, ca sa nu inveti doar din propriile greseli, caci aici propriile greseli costa si dor fizic happy
febra musculara nu iti va face rau!

| theMUFASA explică (pentru Simpatic):

Multumesc de raspuns si de sfaturi!

| Simpatic a răspuns (pentru theMUFASA):

Eu iti multumesc, mentionez insa faptul ca nu sunt practicant de Parkour. sunt fost sportiv amator, am spus chestii asa la modul general, nu sunt o somitate a sportuluiwinking

| sierra1 a răspuns:

Nici măcar nu știm (așa cum tu știi) cum se pronunță "parkur" si ne intrebi de febra musculară? Nu cred că nu știi, faci doar pe lovitul in aripă, așa-i?

https://www.catena.ro/......dii-sigure

| theMUFASA explică (pentru sierra1):

Iti apreciez raspunsul, dar vorbeste doar in numele tau, dupa cum observi, a raspuns cineva care stie mai multe decat tinewinking Fii si tu mai respectuos data viitoare ca nu e nimeni mai presus decat altul

| sierra1 a răspuns (pentru theMUFASA):

1 ~theMUFASA : a raspuns cineva care stie mai multe decat tine~

n-am zis că știu, d-aia ai un link de unde să citești ce zic specialiștii, nu cizmarii

2 "theMUFASA : Fii si tu mai respectuos "

adică dacă zic cum că intrebarea ai pus-o așa doar să (incerci degeaba să) ne epatezi cu parkour și backflip, zici că nu e respect? Nu mami, e adevărul.
Știi foarte bine ce-i cu febra musculară dar voiai să-ți vezi wow numele asociat cu noțiunile de mai sus.

Doar atât

| SkandallKamataru a răspuns (pentru sierra1):

Mami? Cati ani ai babo? laughing laughing

| sierra1 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Vaaaaai șifonel, ce drastic ești!